BAKTABUL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Öks'den Sonra ÖSS'de Diploma Notu Krizi

4 posters

Öks'den Sonra ÖSS'de Diploma Notu Krizi Empty Öks'den Sonra ÖSS'de Diploma Notu Krizi

Mesaj tarafından Mert Cuma Tem. 20, 2007 2:56 pm

Bazı adayların okulların bildirdiği ortaöğretim başarı puanlarının (OBP) doğru olmadığı iddiasıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) başvurduğu öğrenildi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, puanı okullardan yanlış bildirilen "epeyce" aday olduğunu bildirdi. Prof. Dr. Yarımağan, ÖSYM’de hata olmadığını, bireysel düzeyde, okulların OBP’leri yanlış bildirmesine bağlı hataların olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Yarımağan, konuya ilişkin şunları söyledi: "Puanı okullardan yanlış bildirilen epeyce aday var. Adaylar başvuruyorlar. ’Okulun bildirdiği puan doğru değil, doğrusu budur’ diyorlar. Biz de Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla, resmi kanaldan, puanların tekrar bildirilmesini istiyoruz. Bu kanaldan gelecek puanlara göre gerekli düzeltmeleri yapacağız. Notları resmi kanaldan istiyoruz. Çünkü çocuklar isteyerek ya da istemeyerek puanlarını yanlış bildirebilirler. Böyle bir yanlışlık 100 kişide, bir kişide bile olsa diğer çocukların sıralamasını etkiler. Bu yüzden resmi kanaldan puanları bekliyoruz. İtirazlar bu ayın sonuna kadar bize ulaşsın ki, yerleştirmeyi sağlıklı bilgiler üzerinden yapalım."

İNCELEME BAŞLATIRIZ Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdür Vekili Emin Gürkan da, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "ÖSYM bizle irtibata geçerse gerekli incelemeyi yaparız. Öğrenciler nasıl bu kadar büyük puan farklarının sonradan farkına varmışlar, anlamadım. Okul müdürlükleri puanları ÖSYM’nin tarif ettiği şekilde gönderiyorlar. Yani doğrudan doğruya bizim bakanlığımızla hiçbir ilgisi yok. Sadece okul müdürleri bizim müdürümüzdür. Bir işlem yapıyorlar ve bizim Bakanlığımızla bir yazışma olmadan direkt gidiyor. Eğer yanlışlık varsa biz de ilgileniriz. ÖSYM itirazları bize bildirirse biz de incelemeyi başlatırız."
Mert
Mert
MODERATÖR
MODERATÖR

Öks'den Sonra ÖSS'de Diploma Notu Krizi Empty Geri: Öks'den Sonra ÖSS'de Diploma Notu Krizi

Mesaj tarafından Onur Cuma Tem. 27, 2007 5:19 pm

bı seyı beceremedıler haaa
Onur
Onur
Süper Mod.
Süper Mod.

Öks'den Sonra ÖSS'de Diploma Notu Krizi Empty Geri: Öks'den Sonra ÖSS'de Diploma Notu Krizi

Mesaj tarafından Gamze C.tesi Ağus. 11, 2007 7:47 pm

burası Türkiye....
Gamze
Gamze
Süper Mod.
Süper Mod.

Mesaj tarafından pInaR Çarş. Ağus. 15, 2007 11:31 am

mert her konuya saol demene gerek yok böle msj sayını yükseltmene izin vermezler diimm deeeee
pInaR
pInaR
Süper Mod.
Süper Mod.

- Similar topics