BAKTABUL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dünya Rekoru Geldi

3 posters

Dünya Rekoru Geldi Empty Dünya Rekoru Geldi

Mesaj tarafından pInaR Cuma Haz. 29, 2007 11:46 am

Dünya Rekoru Geldi
Tekvando Dünya Kırış Şampiyonu Ali Bahçetepe, Datça'da “1 dakikada en fazla beton blok kırışı” rekor denemesini, Guinness temsilcisi önünde başarı ile yaparak, 24.28 saniyede 120 blok kırdı.

Muğla'nın Datça ilçesinde bulunan antik tiyatroda yapılan rekor denemesi, Guinness Rekorlar Kitabı Temsilcisi Kelly Garrett, Tekvando Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Hüseyin Ekinci, Muğla İl Temsilcisi Emine İpek ve Tekvando Federasyonu Hakem Komisyonu Başkanı Necme24.28 SANİYEDE 120 BLOK KIRDI

Ali Bahçetepe, 24.28 saniyede 120 blok kırarak, rekor denemesini başarıyla sonuçlandırdı. Rekorun ardından bir değerlendirmede bulunan Bahçetepe, önemli olanın ahlaki rekoru kırmak olduğunu belirterek, “Benden önce rekoru kıran sporcu 16 saniyede 90 blok kırmıştı, ben ise 24 saniyede 120 blok kırdım ve rekoru geçtim. Ben bayrak için bu denemeyi yaptım ve başardım. Bu rekor denemesi için 2004 ve 2005 yıllarında da kişisel olarak başvuruda bulunmuştum ama cevap alamamıştım. Bu kez Datça Belediyesi'nin desteği ile Guinness Rekorlar Kitabı başvurumu kabul ederek temsilci gönderdi ve rekoru gerçekleştirdim” diye konuştu.

Guinness Rekorlar Kitabı Temsilcisi Kelly Garrett ise çok sayıda rekor denemesinde görev yapmış olmasına rağmen çok heyecanlandığını belirterek, “Bahçetepe gerçekten çok başarılı bir deneme yaptı ve dünya rekorunu kırdı” dedi.

ttin Özel'in huzurunda yapıldı
pInaR
pInaR
Süper Mod.
Süper Mod.

Dünya Rekoru Geldi Empty Geri: Dünya Rekoru Geldi

Mesaj tarafından Onur Cuma Haz. 29, 2007 3:12 pm

hayırlı olsun
Onur
Onur
Süper Mod.
Süper Mod.