BAKTABUL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Türban Sorunu Rp ile Başladı AKP ile Devam Ediyor

3 posters

'Türban Sorunu Rp ile Başladı AKP ile Devam Ediyor Empty 'Türban Sorunu Rp ile Başladı AKP ile Devam Ediyor

Mesaj tarafından pInaR C.tesi Haz. 30, 2007 1:50 pm

'Türban Sorunu Rp ile Başladı AKP ile Devam Ediyor
Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan, Türkiye'de türban sorunun RP ile başladığını ve AKP ile devam ettiğini söyledi. Uzan, söz konusu siyasal çizgideki partilerin tutumunu eleştirirken, "Bunlar insanların iman ve inançlarını oy avcılığında kullandılar" dedi. Genç Parti'nin "merkez partisi" olduğunu söyleyen Uzan, "Biz ne tek başına ne sol ne de sağ merkezli partiyiz. Biz tam ortada merkez partisiyiz" dedi.

GP Lideri Uzan, seçim kampanyasını sürdürdüğü Eğe bölgesinde seçim otobüsünde ANKA'nın sorularını yanıtladı. GP Lideri Uzan, özel ve siyasi hayatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aktif siyaset yapma kararını almadan önce, değişik partilere oy verdiğini ifade eden Uzan, "GP'yi kurmadan önce uzun süre siyaseti düşündüm. 1999 seçimlerinde de parti kurmam gündeme geldi ancak gerçekleştiremedim. 2002 seçimlerinde GP'yi kurarak siyasete başladım ve devam ediyorum" dedi. Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sağ ve sol ideolojinin bittiğini, sağ ve sol merkezli parti kalmadığını anlatan Uzan, GP'yi "merkez partisi" olarak tanımladı. Uzan, şunları söyledi :

"Biz ne tek başına ne sol ne de sağ merkezli partiyiz. Biz tam ortada merkez partisiyiz. Çünkü biz ayrım yapmaksızın hizmet için siyasette varız.

İnsanlarımız artık kavga istemiyor. İnsanımız ayrışımda istemiyor. Kutuplaşma ise hiç istemiyor. Kutuplaşma üzerinden siyaset yapılmasını istemiyor. Kutuplaşma üzerinden siyaset yapanlar bu seçimlerde çok şaşıracaklar. Çünkü çok farklı bir sonuç ortaya çıkacak. GP ayrım yapmayan bir parti. Biz onun için merkezde bir partiyiz."

RP VE AKP'YE TÜRBAN ELEŞTİRİSİ

Uzan, merkez partisi olduğunu iddia eden AKP'yi de eleştirdi. İnsanların iman ve inançlarını oy uğruna sömüren siyasi partileri olduğunu söyleyen Uzan, türban sorunun da bu sömürüler sonucu ortaya çıktığını ifade etti. Uzan, "Başörtüsü 70-80 yıldır var. Hiçbir zaman sorun olmadı. Türban RP'yle başlayan, SP'yle devam eden ve AKP'yle süren zihniyet insanlarımızın imanlarını inançlarını oy uğruna kullanmıştır. Başörtüsü de türban olarak, türban şekliyle bir sorun haline getirildi. İnsanların iman ve inançlarını oy avcılığında kullandılar" dedi.

İNANÇLARIMI OLABİLDİĞİNCE YAŞIYORUM

İnançlı bir insan olduğunu söyleyen Uzan, "Her insan gibi ibadetlerimi yerine getiriyorum. Kendi inancımı siyasete alet etmedim. Etmek niyetinde de değilim. Hiç kimse başkalarının imanını ölçme hakkında sahip değil. Fikir beyan etme hakkına da sahip değil. Ben inançlarını ve imanını olabildiğince yaşayan bir insanım" diye konuştu.

CHURCHİLL, REAGAN VE KENNEDY

GP Lideri Uzan, Mustafa Kemal ****** dışında Türkiye'den çok dünya siyasilerini örnek aldığını ve beğendiğini ifade etti. İngiliz devlet adamı Wisnton Churchill'e hayran olduğunu söyleyen Uzan, "Dünya çapında örnek aldığım siyasetçiler var. ABD'nin 40'ıncı başkanı olan Ronald Reagan ile ABD'nin 1963'te suikasta kurban giden efsanevi başkanı John F. Kennedy' i beğeniyorum" diye konuştu.

Başbakanlık görevini bırakan İngiliz politikacı Tony Blair'ı de öven Uzan, siyasete mutlaka bir nokta koymak gerektiğini söyledi. Uzan, "10 yılı aşkın bir zamandır sürdürdüğü görevini kendi rızasıyla bıraktı. Blair, '10 yıldır elimden geleni yaptım. Şimdi görevimi devrediyorum' dedi. Eğer batılı toplumları örnek alıyorsak, bunları da örnek almak zorundayız. Siyasette bir son olmalı" şeklinde değerlendirdi.

HEDEF İKTİDAR OLMAK

Siyasette en büyük hedefinin iktidara gelmek olduğunu söyleyen Cem Uzan, artık tekrar iş hayatına dönmeyeceğini açıkladı. Uzan, iş hayatına geri dönmeyeceğini, "2 kere 2 4 eder" sözleriyle ifade etti.

Özel yaşamına ilişkin soruları da yanıtlayan Uzan, siyasetin dışında çok farklı olmadığını söyledi. Uzan, "Çok sıradan ve duygusal bir insanım. Her insan duygusaldır. Benim de duygusal olduğum anlar var ve duygusallığı olabildiğince yaşarım. Ama, benim de sinirlendiğim anlar da var.

Uzan, Demirel'den sonra insanlarla en fazla tokalaşan siyasetçi olduğunu da söyledi. Uzan, 2002 genel seçimlerinde yaklaşık günde 7500 polaroid resim çektirdiğini, bir günde ise 10 bin kişiyle tokalaştığını belirtti.

NAZIM HİKMET HAYRANIYIM

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e saygı duyduğunu ifade eden Uzan,

Demirel'in siyasete geri dönme gibi bir niyeti olmadığını dile getirdi. Uzan, "Süleyman Bey'in siyasete geri dönme gibi bir niyeti olmadığını düşünüyorum. Sayın Demirel benim çok saygı duyduğum önemli bir devlet adamıdır" dedi.

Uzan, şairlerin arasında Nazım Hikmet hayranı olduğunu söyledi. Cem Uzan, en son Hikmet'in şiirlerini yeniden ve tekrar tekrar okuduğunu dile getirdi.

EŞ DESTEĞİ

Siyasette eşinden büyük destek aldığını söyleyen Uzan, "Eşim bana yüzde yüz destek veriyor. Onun desteği olmasa ayakta durmam mümkün değil. Destek vermese ayakta duramazdım" diye konuştu.

Yakın çevresinin çok temiz ve hijyenik biri olarak tanıdığı Uzan, beyaz renk tutkunu olduğunu söyledi. Uzan, gündelik yaşantısını şöyle anlattı : "Çok temiz ve titiz bir insanım. Düzenli bir insanım. Dikkatli bir insanım. Günde yüzlerce insanla tokalaşıyorum. Ve keyif alıyorum. Temiz ve titiz olmam buna engel değil. Günde 1.5 saat spor yaparım. Bol bol su içerim. Seçim gezilerine çıkmadan önce hiçbir hazırlık yapmam. Doğallık ve samimiyetten yanayım. Beyaz rengi çok severim. Bol bol kitap okurum. Sesimi korumak için özel birşey yapmam. Otobiyografi okumayı tercih ediyorum. Sağlıklı yaşamayı çok severim ve bunu uygulamaya çalışırım. Güncel okuduğum dergiler var.
pInaR
pInaR
Süper Mod.
Süper Mod.

'Türban Sorunu Rp ile Başladı AKP ile Devam Ediyor Empty Geri: 'Türban Sorunu Rp ile Başladı AKP ile Devam Ediyor

Mesaj tarafından Onur C.tesi Haz. 30, 2007 4:57 pm

elıne saglık
Onur
Onur
Süper Mod.
Süper Mod.

'Türban Sorunu Rp ile Başladı AKP ile Devam Ediyor Empty Geri: 'Türban Sorunu Rp ile Başladı AKP ile Devam Ediyor

Mesaj tarafından Gamze C.tesi Haz. 30, 2007 5:35 pm

paylaşımiçin saol
Gamze
Gamze
Süper Mod.
Süper Mod.

- Similar topics